Навігація та корисні матеріали
Режимні медіа з Мінська активно поширюють фейки, спрямовані на дестабілізацію президентських виборів у Польщі.
Про це йдеться у спільному звіті DFRLab, Alliance4Europe та Польського фонду відповідальної політики.
Головний інструмент кампанії — «Радио Беларусь», яке напряму фінансується владою Лукашенка. Через блокування в Польщі пропагандисти масово перейшли у TikTok, YouTube, X та Facebook.
За словами експертів, акцент робиться на дискредитації польської влади, розпалюванні страхів щодо міграції та війни в Україні, а також просуванні наративу, що «Захід винен у проблемах Польщі».
Символом кампанії став екссуддя Томаш Шмідт, який утік з Польщі до Білорусі й тепер регулярно фігурує у пропагандистських роликах.
Нагадаємо, що 1 червня у Польщі відбувається другий тур виборів президента. Громадяни країни обирають між Рафалом Тшасковським від «Громадянської платформи» та кандидатом від «Право і справедливість» Каролем Навроцьким, які набрали найбільшу кількість голосів у першому раунді перегонів.
Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.