Перегляд Категорії

Білорусь

статей
Читати

Постріли з фейкомета: реакція Росії на навчання Україна-НАТО

«Хто як обзивається, той так і називається» – улюблена дитяча приказка Путіна. Він процитував її, наприклад, коли американський…
Читати

Як Страна.ua маскує ворожу пропаганду

Дезінформація може набувати різних форм. Прямолінійну, нав'язливу чи агресивну пропаганду легко розпізнати. Однак, коли вона набуває тоншого виміру, протидіяти їй складніше.
Читати

Інтерв’ю з «прес-хати»: як білоруські спецслужби ламають політв’язнів

Сьогоднішня Білорусь стає небезпечним місцем не лише для власних громадян, але й для українців. А для нас ще й жахливим нагадуванням про те, на що здатна влада, яка дозволяє собі катувати й брехати.
Читати

Як Білорусь радикалізувалась щодо України

До літа 2021 року Білорусь могла вважатися якщо не союзником України в протистоянні з Росією, то принаймні нейтральною буферною зоною. На офіційному рівні північний сусід займав позицію, яку можна схарактеризувати як «безсторонню». Розвиток інциденту із захопленням білоруського журналіста Романа Протасевича, який світова спільнота оцінила як акт авіаційного тероризму, остаточно підтверджує, що Білорусь обрала сторону в російсько-українській війні.
Читати

Україна в інформаційному просторі Росії та Білорусі: основні наративи

Кремлівська пропаганда та дезінформація, які поширюються проти України з політичними та військовими цілями, спрямовані на внутрішню (російську) та зовнішню (українську та західну) аудиторію.