Атаки на охорону здоров’я є загрозою інформбезпеці

Навігація та корисні матеріали

Атаки на систему охорони здоров’я є загрозливими з погляду інформаційної безпеки, бо насамперед використовують низький рівень довіри до місцевої влади та медичної системи

Про це заявила експертка Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Марія Сагайдак під час дискусії «Дезінформація у сфері охорони здоров’я. Чи впливає пропаганда на вакцинацію?».

«Росія — дезінформатор зі стажем. Очевидно, що кінцева мета російської пропаганди, зокрема у сфері охорони здоров’я, — послабити Україну, зробити її більш вразливою до зовнішніх впливів, дестабілізувати ситуацію всередині держави — між владою і громадянським суспільством», — зазначила вона.

За словами експертки, в Україні у 2020-2021 роках було зафіксовано чіткі групи російських наративів, націлених на послаблення захисту від коронавірусу. Серед них — конспірологічні теорії, дискредитація України, антивакцинаторські фейки, наративи щодо недієвих способів лікування COVID-19 і дискримінаційні наративи.

Найбільше антивакцинаторських фейків — у соціальних мережах, їх також поширюють українські блогери, які виступають проти щеплень. Водночас наймасовішим каналом дезінформації стало телебачення — зокрема, неякісні новинні сюжети, запрошені експерти та політики, які поширюють дезінформацію про COVID-19 та щеплення.

Сагайдак підкреслила, що крім безпосередньої протидії фейкам, важливо налагоджувати комунікацію з медиками, які мають високий рівень довіри, однак на них особливо націлена російська дезінформація.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: