Аналітика

Атака на «Верховну Z-раду» в соцмережах: хто за нею стоїть

Навігація та корисні матеріали

У  соціальних мережах починають просувати відео людей у військовій формі, які звертаються до президента Володимира Зеленського із вимогою: «або Верховну Раду закриваєте ви, або її закриємо ми».

Центр стратегічних комунікацій звертає увагу, що поширення такого контенту має ознаки російської інформаційно-психологічної операції. Розкол суспільства по лінії «народ – влада» – є незмінним завданням кремлівської пропаганди, яка обслуговує збройну агресію.  

Абстрактні «погані депутати» є вдалим об’єктом для хейт-атаки, щоб посіяти внутрішній розбрат.

Приклад спроб поширити ненависть до ВР через соцмережі.

При цьому, у разі розпуску Верховної Ради буде повністю заблоковано прийняття необхідних законів. Бо під час воєнного стану вибори не проводяться. Відповідно, без робочого парламенту Україна не зможе чинити ефективний спротив загарбникам: країна потребує щоденних політичних рішень, які в компетенції саме народних депутатів. Крім того, парламент – це представницький орган та джерело легітимності у відносинах України з міжнародними партнерами.

Верховна Рада як інституція не раз в історії відігравала роль стабілізуючого чинника та рятівника України під час політичних криз. На легітимність парламенту спирався транзит влади в лютому 2014 року. 

Крім того, багато депутатів зараз або самі воюють на фронті. Або активно допомагають Силам оборони.

Цікаво, що ті ж самі акаунти, які розповсюджують ролики з атаками на парламент, поширюють також й інші провокативні відео. Наприклад, провокують конфлікт за сценарієм «погані поліцейські», які «ображають» військових.

Таким чином, перед нами канал, через який росіяни проводять інформаційно-психологічні операції «під українським прапором». Їх мета – перевести війну з формату російсько-української в українсько-українську, генеруючи невдоволення в середовищі українських військових. Адже саме захисники України є пріоритетною ціллю російського режиму: вже на другий день вторгнення Путін закликав українських військових переходити на російський бік. А останнім часом на мобільні номери силовиків України приходила спам-розсилка з погрозою і закликом стати колаборантом, допомагаючи російським силам вторгнення.

Путін повністю прорахувався в мотивації українського суспільства захищати власну країну та демократію тоді. Нічого в російських окупантів не вийде і зараз.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: