Новини

Звіт ООН про трагедію в Оленівці розвінчав російську брехню про удар по колонії HIMARS

Навігація та корисні матеріали

Навіть одна ракета HIMARS спричинила б серйозніші руйнування, якби влучила в колонію, пише омбудсмен Лубінець з посиланням на свіжий звіт ООН про права людини в Україні.

«Ступінь пошкоджень стін, стелі, даху та вікон казарми, стан двоярусних ліжок усередині, розміри залишкового кратера та радіус ураження не характерні для ураження боєприпасами HIMARS», – йдеться у звіті.

Серед нових деталей також наводять те, що відеозаписи та фотознімки зруйнованих казарм показали точку удару всередині західної стіни та дві можливі точки проникнення через дах.

Хоча точний тип зброї та місце її походження визначити не вдалося, картина структурних пошкоджень виглядає узгодженою з наведеним боєприпасом, який рухався траєкторією зі сходу на захід.

Нагадаємо, у ніч на 29 липня 2022 року у колонії в Оленівці пролунав вибух, який забрав життя щонайменше 53 військовополонених українців. росіяни одразу ж звинуватили у цьому ЗСУ, але верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк згодом назвав ці заяви неправдивими.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: