Новини

Зрадників продовжують ліквідовувати попри репресії окупантів, – огляд з ТОТ

Навігація та корисні матеріали

На тимчасово окупованих територіях підпілля продовжує нищити колаборантів, водночас росіяни намагаються замаскувати репресії. Центр національного спротиву підготував новий огляд головних подій українського підпілля за минулий тиждень.

Ліквідація ворога та протидія окупації

На початку березня на тимчасово окупованій Херсонщині вибухнув автомобіль з 44-річним колаборантом з Нової Каховки Сергієм Москаленком. До повномасштабної війни зрадник володів приватною охоронною фірмою «Ягуар».

З початку окупації став «начальником изолятора временного содержания» в так званому «Новокаховському відділі поліції». Колаборант був причетний до викрадень та катувань мирних жителів Каховського району.

23 березня на вулиці Івана Алексєєва у Мелітополі здетонував саморобний вибуховий пристрій, внаслідок якого постраждав місцевий поліцай-зрадник, який відповідав за роботу дільничних поліцаїв. Колаборант у важкому стані потрапив до лікарні.

Центр національного спротиву вкотре заявляє, що колабораціонізм – шкідливий для здоров’я, адже зрадників не любить ніхто: ані ті кого вони зрадили, ані ті заради кого, ані інші зрадники.

Мешканці ТОТ продовжують чинити тиск на ворога. Так, у Донецьку та Маріуполі місцеві активісти громадського руху спротиву окупації «Жовта стрічка» знову поширювали українську символіку.

За останній тиждень завдяки активістам на вулицях Донецька та Маріуполя з’явилося понад 80 графіті, 200 стрічок й поширено майже 300 листівок.

Через відмову співпраці з ворогом окупанти змушені завозити ще більше російських гастролерів. Так окупанти планують завезти нову партію лікарів у захоплені райони Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей. Йдеться про 250 гастролерів, з яких: 125 – лікарі й 125 – медсестри. Також ворог планує завезти нову партію педагогів на Херсонщину, де місцеві гауляйтери пожалілися на їх дефіцит.

Зауважимо, що це добре ілюструє рівень підтримки окупантів з боку місцевого населення, адже в регіоні стало менше лікарень й шкіл після виїзду більшості населення, та все одно персоналу, який погодився на співпрацю з ворогом, не вистачає.

Репресії українців

Ворог тисне на українців на ТОТ аби ті отримували російську макулатуру. Так, у Токмаці окупанти погрожують мешканцям, що відправлять їх «на підвал» або відберуть дітей, якщо ті не отримають паспорт РФ.

Також росіяни здійснили рейд в селі Азовському, де проводили «профілактичні обшуки» й погрожували мешканцям, в яких немає російських паспортів. Метою таких репресивних заходів є психологічний тиск, аби змусити місцевих отримати ворожу макулатуру.

На жаль, під час таких перевірок росіяни забирають мешканців, яких підозрюють у нелояльності, до підвалу лише за відмову отримувати паспорт.

Водночас ворог планує на законодавчому рівні зобов’язати мешканців ТОТ писати заяву про відмову від українського громадянства. Заяву необхідно подавати для отримання паспорта РФ. 

При цьому така заява до органів МВС РФ не має ніякої юридичної сили, адже в Україні відсутній механізм позбавлення громадянства. Відтак такі заяви мають дві мети:

  • пропагандистську, аби продемонструвати як мешканці «масово» відмовляються від українського громадянства;
  • каральну, адже, якщо ворог дізнається, що попри написання заяви на відмову від громадянства, мешканець продовжує отримувати українські виплати, то він стане «іноземним агентом».

Ворог продовжує підготовку до нової хвилі мобілізації на території тимчасово захоплених районів Донецької області.

На Донеччині юнаки 2006 року народження мають пройти медкомісію до кінця березня. Очікується, що вони стануть основою для майбутньої мобілізації до лав ворожої армії, адже наразі в регіоні вже майже немає вільних осіб для призову.

Зауважимо, що мобілізація на захоплених землях в будь-якій формі є порушенням 51 ст. Женевської конвенції, тобто фактично цей наказ є доказом чергового злочину окупантів на ТОТ.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: