Антифейк

«Зеленський вирішив повністю позбутися свободи слова в Україні». Це – неправда

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Журналістам в Україні постійно надходять погрози, а влада перешкоджає отриманню інформації під приводом «військової таємниці». За два роки загинули десятки працівників медіа. Про це з посиланням на Le Figaro пише російська інфосміттярка.

Спростування ПРАВДА

Пропагандистський ресурс, який публікує переклади або перекази матеріалів іноземних ЗМІ, тенденційно перекрутив факти. Однак журналісти французького видання Le Figaro також вдалися до некоректної подачі інформації – вони об’єднали різні дані, намалювавши похмуру картину тотальних утисків свободи слова, які нібито мають місце в Україні.

До прикладу, у підзаголовок винесена фраза «у 2022 і 2023 роках було вбито майже 70 журналістів». Ця цифра вірна, але не уточнюється, що ці люди загинули внаслідок російської агресії. Вирвана з фактологічного контексту цифра створює враження, що «70 журналістів були вбиті українською владою».

Поодинокі випадки тиску на журналістів справді все ж трапляються, проте не слід це вважати системною практикою, адже обставини розслідуються, а винні – притягуються до відповідальності.

Повномасштабне вторгнення справді обмежило свободу преси: Україна опустилася за цим показником на 106-те місце з 180. Проте вже у 2023 році Україна опинилася на 79-му місці, що повністю спростовує твердження, що в Україні нібито відбувається боротьба проти свободи слова і преси.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: