Антифейк

Зеленський не заявляв Папі Римському, що Україна «не прагне миру»

Навігація та корисні матеріали

Мережею шириться інформація, що президент Зеленський заявив Папі Римському, що Україна не прагне миру і проти перемовин. Це – ворожа маніпуляція

Брехня: президент України під час зустрічі з Папою Римським переконував його в тому, що «мир і переговори зараз не потрібні». Цю тезу для РІА «Новости» розповсюдив російський пропагандист Корнілов з посиланням на матеріал The New York Times.

Правда: пряму мову президента Зеленського вирвали з контексту і спотворили з цієї статті NYT – «Зеленський зустрівся з Папою та Мелоні в Італії задля посилення підтримки України», зауважують розслідувачі StopFake.

Насправді під час зустрічі з Папою Зеленський сказав, що «з повагою ставиться до прагнень Понтифіка зайняти рівновіддалену позицію між Україною та Росією і бути миротворцем між ним та Путіним», але Україні не потрібні посередники, бо «з Путіним не можна домовлятися».

«Перемога Україні на полі бою необхідна, і вона наближається, і я не бачу сенсу розмовляти з Путіним, який явно діє недобросовісно… Про що будемо розмовляти?», – процитували у NYT слова президента України.

Ватикан підтвердив, що на зустрічі обговорювали війну, і Папа Франциск запевнив Зеленського у своїй «постійній молитві» за Україну, і що обоє згодні з необхідністю продовження гуманітарної допомоги.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: