Антифейк

«Зеленський готується втекти до США до 31 березня». Це – фейк

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Президент України готується втікати до США, бо його термін президентства закінчується 31 березня 2024 року. Для нього та його сімʼї уже підготували будинок у Флориді. Про це пишуть російські Telegram-канали.

Спростування ПРАВДА

Як доказ пропагандисти наводять «фото» сертифікату з натуралізації (свідоцтво, яке підтримує право на отримання громадянства США) на імʼя Зеленського. Однак «документ» містить сліди підробки.

Зокрема, на ньому відсутні печатка Міністерства національної безпеки США та підпис власника сертифіката, зазначили фахівці з VoxCheck.

Також неправильно вказаний зріст Зеленського та є примітка про заборону на копіювання, яку ставлять лише на шаблони документів.

Отримати такий сертифікат президент України не міг би згідно з законодавством США, адже для цього треба проживати в Штатах щонайменше пʼять років або три роки, якщо кандидат перебуває у шлюбі з громадянином(кою) США.

Та й привʼязка до закінчення президентського терміну безглузда, адже у 2024 році через повномасштабну війну вибори президента не проводитимуться.

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: