Заяви про те, що президент Зеленський носить одяг «з нацистською символікою» – ворожий вкид

Брехня: Зеленський з’явився 13 травня на офіційній зустрічі з папою Римським Франциском у Ватикані у светрі з нацистською емблемою ОУН/УПА. Цей наратив поширили прокремлівські медіа з посиланням на співробітницю пропагандистського ресурсу RT Фіореллу Ізабель.

Правда: президент України 13 травня дійсно був у чорному світшоті з українським стилізованим гербом білого кольору на чорному шевроні – але це зображення не має відношення символікою ОУН/УПА, зазначають журналісти StopFake.

«Український герб на світшоті президента – лише одна із сотень інших варіацій зображення українського тризубця, який використовувався як у XX-XXI століттях, так і за часів України-Русі, де тризуб був знаком Київського князя Володимира Великого», – зазначають розслідувачі.

Ані стилізація емблеми ОУН 1932 року українським графіком Робертом Лісовським, ані будь-яка інша форма зображення українського тризубу не є «нацистськими» і не заборонені в жодній країні світу.

Total
0
Shares

Пов'язані статті

Читати

Відео про те, що сім’ям полеглих захисників України не надають допомоги та підтримки – російська ІПСО

Центр стратегічних комунікацій продовжує фіксувати у Facebook нові інформаційно-психологічні операції ворога. Кремлівська машина брехні та пропаганди вчергове пробиває…