Є і хороші новини – 22.01

Видався дуже тривожний тиждень, але є й хороші новини. Тримаємо вас у курсі, бо саме обізнаність перемагає паніку.

Ми не самі

Не лише найближчі сусіди, але й світ розуміє, що безпека України сьогодні є основою міжнародної безпеки. «Події в Україні — це більше, ніж конфлікт між двома країнами. Це більше за Росію та НАТО. Це криза з глобальними наслідками, і вона вимагає глобальної уваги та дій. […] Саме тому уряди та громадяни повсюди повинні перейматись подіями в Україні. Це може здаватися далекою регіональною суперечкою або ще одним прикладом російського цькування. Але на кону — принципи, які упродовж десятиліть робили світ безпечнішим і стабільнішим», — наголосив держсекретар США Ентоні Блінкен у Берліні.

І світ надає допомогу, обсяги якої є безпрецедентними. Додаткові 200 млн доларів США безпекової допомоги Україні схвалила адміністрація Джо Байдена.

Кредит до 120 млн канадських доларів на підтримку економічної стійкості надасть Канада.

Оборонну зброю Україні вже постачає Велика Британія, а про намір надати заявили Нідерланди, Чехія, Естонія, Латвія і Литва.

Гелікоптери М-17 нададуть США.

У Чорне море йдуть канадські та іспанські бойові кораблі.

Усе це і більше робиться для того, щоб перекреслити будь-які шанси на успіх потенційного російського наступу.

ЄС, США, НАТО і ОБСЄ вперше провели спільні переговори через дії РФ. Також цього тижня США ввели санкції проти чотирьох українських політиків за дестабілізацію України в інтересах Росії.

Україна нарощує впевненість

Україна не панікує і робить практичні кроки. Активно втілює як дипломатичну стратегію зі стримування агресора, так і розгортає територіальну оборону. Навчається застосовувати надану партнерами зброю. Вчасною інформаційною протидією запобігає російським провокаціям.

Українське суспільство знає, що робити

Українці вже не вперше показують, що вміють об’єднуватися у кризові моменти. Услід за брошурою із загальними порадами щодо дій у надзвичайних ситуаціях зʼявились інші громадські та експертні ініціативи. Наприклад, посібник з підготовки дітей до надзвичайних ситуацій, відповідні рекомендації для медійників та психологічні поради. Обізнаність і план дій — найкращі запобіжники від тривоги.

Також запускаються корисні проєкти, що посилюють Україну: інструмент медіагігієни NewsBoard та платформа «Це Ок» для ветеранів.

Життя триває

На тривожному фоні легко не помітити, але Україна, як і раніше, багата на непересічні досягнення і просто хороші новини.

Українські восьмикласники візьмуть участь у 16-й місії космічних проєктів Ілона Маска, а українська ІТ-галузь зросла на 36%.

Українські лікарі вперше прооперували стравохід за допомогою робота та вперше пересадили однорічному малюку печінку від посмертного донора.Українська співачка Аліна Паш стала однією з лауреатів міжнародної премії Music Moves Europe Awards 2022.

Мовний омбудсмен не має претензій до друкованих ЗМІ в столиці: усі виконують закон і мають україномовні версії.

У лікарні поставлять кисневі станції, а вакцин від ковіду вистачає — біля мільйона доз передали цього тижня США і ще 200 тис. готується передати Китай.

Зберігайте спокій і стійкість до ворожої пропаганди.

Total
0
Shares

Пов'язані статті

Читати

15 день російської війни проти України

ГОЛОВНІ НОВИНИ: російські авіаудари по Луцьку, Івано-Франківську та Дніпру, обстріли Миколаєва та Ніжина, а також евакуація декількох десятків…