Як Росія спробувала «повісити» теракт в Іжевську на Україну

26 вересня, у російському Іжевську у школі №88 відбулася стрілянина, жертвами якої стали 15 осіб, у тому числі 11 дітей.
Очікувано, що російська пропаганда відразу взялась шукати «докази» причетності України.  

Про те, що відповідальність за масове вбивство взяла на себе якась невідома до цього терористична організація із дивною як для українців назвою Russian Amoral Murder Portrait (RAMP) повідомив кремлівський Telegram-канал Readovka. 

Пропагандисти послалися на Telegram-канал RAMP 2.0, що нібито належить згаданій організації. 

Повідомлення також розповсюдили канал Владіміра Соловйова та інші пропагандистські ресурси.

Слідчий комітет РФ також «вийшов» на «нацистський слід» повідомивши про свастику на футболці стрільця. Очевидно, що згодом цей «слід» стане ще й «українським», так як це сталося з миттєвим «розслідуванням» вбивства пропагандистки Дар’ї Дугіної.

Російські силовики відзвітували, що застрелили 34-річного випускника цієї школи Артема Казанцева. Слідчі припускають, що тригером міг стати його рік народження (1988) і номер школи, адже число «88» у неонацистській субкультурі є закодованим привітанням Heil Hitler (H – восьма літера латинського алфавіту).

Підтримав цю версію і голова Удмуртії Алєксандр Бречалов. Він заявив, що Казанцев стояв на обліку  у психдиспансері із діагнозом «недоумство»  і можливо (!) «дотримувався нацистської ідеології».   

Черговий «вкид» про «українських нацистів» є абсурдним але прогнозованим. А сам теракт має ознаки зрежисованого спецслужбами та є вигідними Кремлю. Згаданий Telegram-канал RAMP 2.0 є підозрілим:

  • його було створено 28 липня, але перша публікація датована 7 вересня; 
  • всі публікації зроблено виключно російською, попри те, що канал є нібито «українським».

Починаючи з 2017 року в російських школах майже щорічно стаються масшутінги. Кремль традиційно використовує їх як привід для посилення репресій та цензури. Розстріл в Іжевську також прогнозовано дозволить владі:

  • відволікти увагу від акцій прямої дії та протестів проти мобілізації в Дагестані та інших регіонах РФ;
  • просувати наратив про «обложену фортецю» та необхідність єднатися навколо Путіна;
  • продовжувати демонізувати українців, просувати наративи про українських нацистів та терористів, пояснювати «необхідність» знищення української держави та геноциду українців.           

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Total
12
Shares

Пов'язані статті