Як «привид Сороса» блукає Україною

24 січня у мережі булао поширено новину про акцію, яка начебто відбулася в Ужгороді: «В Ужгороде требовали вышвырнуть из Украины приспешников Сороса».Згідно з текстом новини, поширеної регіональним ресурсом, акція відбулася в Ужгороді 14 січня (наразі фейкову новину вже видалено.)

У новині йшлося, що, мовляв, місцевих жителів настільки роздратував Джордж Сорос, що вони вийшли до міської ради з гаслами: «Сорос – враг Украины», «Соросята – предатели Украины!», «Сорос – вон из Украины», «Украина без Сороса!» тощо. Першоджерелом фейків стали два ресурси, відомі розміщенням «джинси» за гроші.

Але на території Закарпатської області у вказаний період жодна протестна акція під такими гасла не проводилася, тому інформація у цих новинах є брехнею.

Контентний аналіз фейкових статей свідчать про те, що подібна акція могла відбутися, але наприкінці минулого року. І не в Ужгороді, а у Львові (біля будівлі Франківської райадміністрації Львівської міської ради, вул. Генерала Чупринки, 85). Про це свідчать локація та фотозображення будівлі та надписи на офіційних фасадних вивісках. До того ж на акції у Львові були ті самі учасники, подібні гасла та плакати, лише замість Сороса там були гасла про МВФ.

Комусь байдуже: Сорос чи МВФ, Львів чи Ужгород, щоб створювати інформаційний шум і враження, що українці протестують проти всього, що так сильно не люблять в Росії.

Будьте уважні та обережні. Дотримуйтесь інформаційної гігієни.

Total
0
Shares

Пов'язані статті