Навігація та корисні матеріали
Тижнева програма «Російська дезінформація та способи протидії їй» реалізується Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спільно з Вищою школою публічного управління, проєктом ЄС «Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні» (EU4PAR) та Центром демократії та верховенства права за фінансової підтримки Швеції.
Зі вступним словом до учасників програми звернувся керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей:
«російська пропаганда займається тим, що обслуговує та виправдовує вторгнення росії до України. Масштабність та частота таких атак є надзвичайною, вони, звісно, мають певний вплив як на населення України, так і на своє населення, а також на західні країни. Тому в цих умовах навички самостійної протидії дезінформації є життєво важливими для кожного з нас, а особливо для державних службовців, оскільки саме вони є першою лінією оборони від російської дезінформації та інформаційного впливу».
Про поняття гібридної війни розповів й заступник керівника Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Микола Балабан:
«В контексті України для нас для нас основним дезінформатором є росія та основним «продюсером» дезінформації про Україну, українське суспільство, про проблеми в суспільстві. Для неї дезінформація – це частина гібридної війни проти України. Тому наша перша вступна розмова про те, що таке гібридна війна, в чому вона проявляється та які наслідки та вплив має».
Учасниками навчання стали державні службовці різних органів державної влади України, в тому числі з регіонів.
Тренінги будуть тривати до 24 лютого та охоплюватимуть такі теми, як «Дезінформація та дезінформаційні наративи», «Загальні засади інформбезпеки», «Реагування та протидія інформаційним наративам» і «Медіаграмотність держслужбовця».
За проходження цієї програми державні службовці отримають кредити ЄКТС.
Навчальна програма реалізується в межах «Школа протидії дезінформації».
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки