Новини

Як боти намагаються пов’язати «Крокус» з Україною

Навігація та корисні матеріали

Центр стратегічних комунікацій фіксує нову хвилю активності ботів у соціальних мережах Facebook та X. Вони мімікрують під громадян України та Польщі й поширюють контент, який начебто повʼязує теракт у російському «Крокус сіті» з Україною. Ця кампанія спрямована на українську та польську аудиторію, адже відбувається відповідними мовами.

У Facebook боти мають імена та прізвища, властиві українцям, а світлини профілів викрадені у реальних людей (фото 1-4). Так бот «Bohdana Poroshenko» використав світлини українки з її давнього облікового запису в російській соцмережі «Вконтакте» (фото 1).

У X про нібито причетність України та США до теракту заявляють боти з новостворених, напівпустих та з облікових записів з незрозумілою назвою (фото 5-7). Вони використовують геопозицію Сполучених Штатів, але коментують та поширюють фейкову інформацію польською мовою.

Яка мета ворожої кампанії?

Путінський режим хоче використати трагедію в красногорську, щоб дискредитувати Україну в очах світової спільноти й таким чином вивести РФ з міжнародної ізоляції під гаслами «спільної боротьби з тероризмом».

Як Москва спекулює на темі теракту в «Крокусі» проти України – читайте в матеріалі на сайті Центру.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: