Ядерна загроза, «переворот у Києві» та інформаційні атаки на Польщу: як працює роспропаганда у час війни, 23.03.2022

Навігація та корисні матеріали

Інформаційні атаки на Польщу

Західна ресурсна, логістична та інша підтримка України підвищує її обороноздатність до рівня, коли військові зусилля держави-агресора не приносять очікуваних результатів. Це є проблемою для Москви, тому російська пропаганда намагається зруйнувати мотивацію допомагати Україні. 

Вістря інформаційної атаки РФ спрямувала на Польщу, через яку здійснюються основні активності з підтримки України. Москва перейшла до неприхованих погроз Варшаві війною, включно з ядерним шантажем.

Депутат Держдуми РФ, колишній командувач повітряно-десантних військ Володимир Шаманов заявив, що російське керівництво має висунути ультиматум Варшаві: «ось є кордони і тільки спробуйте, поляки, сунутися сюди… Польща буде розгромлена…»

Речниця МЗС РФ Марія Захарова звинуватила Польщу в тому, що та не пропускає українських біженців зі своєї території в Росію.

Крім того Москва застерігала Варшаву від введення в Україну миротворців під егідою НАТО. Водночас, російські пропагандистські ресурси розганяли тему, нібито введення польських миротворців є прикриттям для окупації та анексії Західної України Польщею.

На додаток до цього поширювався вкид, нібито 24 березня Польща ініціює питання про розчленування України на саміті НАТО.

Крім того російські ЗМІ поширювали коментар чеського проросійського політолога Оскара Крейчі про наявність територіальних претензій до України у Чеської Республіки. 

Біологічна та ядерна загрози

З метою виправдання агресії російська пропаганда й надалі експлуатує теми загрози застосування Україною неконвенційних видів зброї масового ураження.

Новим сюжетом в темі про таємні біолабораторії стало звинувачення України у проведенні досліджень з використання коронавірусу та в поширенні даного збудника захворювань.

Російські пропагандистські ресурси також розганяють фейк про намір Великої Британії допомогти Україні зі створення ядерної зброї. 

Перекладання відповідальності за воєнні злочини

Зважаючи на масштаби гуманітарної катастрофи в Україні, які неможливо приховати та замовчати, російська пропаганда докладає зусиль для відбілювання репутації окупаційних військ та перекладання відповідальності на українських захисників.

Почала розкручуватися теза, нібито українська влада та «націоналісти» зараз мстять Маріуполю за його проросійську позицію у 2014 році (мається на увазі спроба захоплення міста бойовиками т.зв. «ДНР»). І нібито тому українські військові знищують місто.

Через прессекретаря Путіна Пєскова повторюється брехня про те, що російські війська не наносять ударів по цивільним об’єктам, а їх мета полягає в очищенні міста від націоналістів, а не в окупації. 

Втрати під Маріуполем командного складу військ вторгнення пропагандисти пояснюють піклуванням про місцеве населення. Так, було оголошено, нібито заступник командувача ЧФ РФ Андрій Палій загинув, намагаючись забезпечити гуманітарний коридор для маріупольців.

В окупованому Вовчанську (Харківська область) загарбники зіграли в пропагандистському сюжеті ЗМІ про роздачу гуманітарної допомоги населенню.

У Чернігівській області зафіксоване поширення  друкованої пропаганди (листівок) із твердженнями, нібито російська армія не воює з цивільними і гарантує людям безпеку і свободу слова. Напередодні такі листівки поширювалися на Харківщині.

Документальні свідчення російських злочинів пропаганда відкидає як «фейкові». Зокрема у зв’язку з тиражуванням у ЗМІ фото травмованого обличчя мешканки Чугуєва Олени Курило, російські ЗМІ поширили брехливі повідомлення «свідків», які бачили О.Курило неушкодженою через кілька днів після обстрілу.

Паралельно продукуються нові фейки. Міністерство оборони РФ поширило недостовірне повідомлення, нібито в Миколаївській області націоналісти вбивають чоловіків, які відмовилися вступати до лав ЗСУ.

Переворот у Києві

Триває розкручування теми про підготовку державного перевороту в Україні. Пособник окупантів Ілля Кива заявив, що організатором майбутнього заколоту буде київський міський голова Віталій Кличко.

Прогнози

1. Зберігається висока загроза провокаційного застосування РФ хімічної або біологічної зброї в Україні.

2. Очікується посилення Росією атак на цивільні об’єкти з одночасним звинуваченням чи перекладанням відповідальності українську сторону.

3. Можливі провокації або інсценізації антиурядового заколоту в Києві.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: