Антифейк

Ворог запустив чергову ІПСО з метою зриву мобілізації в Україні й наративом про «гарматне м’ясо»

Навігація та корисні матеріали

Кремлівські фейкомети вчергове атакують український сегмент соцмережі розповсюдженням нарізки відео, де люди у військовій формі «затримують» цивільних. «Наступ уже скоро, і нашим Командирам потрібно більше «гарматного м’яса», – таким текстом фейкороби «приправили» дійство на відео.

Центр стратегічних комунікацій продовжує фіксувати у Facebook нові інформаційно-психологічні операції ворога.

Головний посил, який пробують вкинути пропагандисти РФ, – це те, що «зброї обмаль», а якщо і є, то її «знищують зі швидкістю ракети». Також українським військовим і правоохоронцям «байдуже, кого мобілізувати», бо незабаром контрнаступ: хулігани, порушники ПДР, ухилянти – усіх потрібно відправити на фронт.

Цими вкидами та систематичними спробами посіяти лють та ненависть до правоохоронців (працівників ТЦК та СП), ворог намагається досягти піку народного невдоволення і, що цілком ймовірно, викликати акції громадянської непокори, бунти та через соціальне напруження схилити чинну владу до перемовин з Росією на її терористичних умовах.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки вкотре наполегливо закликає українців не реагувати на ІПСО росіян. Якщо ви бачите подібні матеріали, одразу блокуйте їх та надсилайте скарги до служби підтримки Facebook.

Звідки запустили рекламу?

Рекламні кампанії під різними ID запустили зі сторінки у Facebook під назвою Acidic theory, яка маскується під «Новини та ЗМІ». За даними Центру стратегічних комунікацій, цю психологічну кампанію запустили 4 травня, а створено фейкову сторінку, що вельми дивно, 5 травня. Станом на зараз вона поки що не заблокована і всі її «реклами» ще можуть з’являтися у стрічках користувачів Facebook, але сама сторінка порожня.

Як реагувати на таку рекламу і повідомлення?

  • Відкрийте публікацію та натисніть more у її правому верхньому кутку;
  • натисніть «поскаржитись на публікацію» та оберіть «Неправдиві новини», «Спам»«Шахрайство» (якщо йдеться про грошові виплати) або інший варіант, який найбільш точно описує «порушення стандартів спільноти».

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: