Навігація та корисні матеріали
Росіяни посилюють репресії та завозять свій персонал, але досі не можуть взяти під свій контроль тимчасово загарбані землі. Центр національного спротиву підготував свіжий огляд головних новин з ТОТ.
Спротив окупації
Активісти руху «Жовта стрічка» запустили флешмоб, в межах якого наносять на рублі українські гасла та нагадують окупантам, що вони на ТОТ лише тимчасові намісники.
До участі в акції долучилися мешканці Мелітополя, Сімферополя, Севастополя, Донецька та Луганська.
Також активісти руху продовжують свою діяльність в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим. Так, в Сімферополі, Ялті, Бахчисараї та в Севастополі невідомі герої розвісили жовті стрічки та постери і намалювали графіті.
Українські лікарі, які залишилися на ТОТ, відмовляються отримувати паспорт ворога. Відтак росіяни звільнили українців й завезли замість них медперсонал з Самари.
Водночас в Запорізькій області окупанти не довіряють місцевим мешканцям, адже ті постійно здають їх позиції Силам Оборони. Зокрема, в тимчасово захопленому Токмаці росіяни посилили контроль за таксі. Тепер водії мають отримувати перепустки та пред’являти їх на кожному блокпості.
Крім цього, окупаційному особовому складу заборонили спілкуватися з місцевими, зокрема, приймати від місцевих їжу. Також в місті вимкнули вуличне освітлення, аби приховати рух техніки.
Намагання ворога подавити підпілля
Російські окупанти продовжують посилювати контррозвідувальний та поліцейський режим на ТОТ. Зокрема, на загарбаних територіях тривають рейдові заходи з перевірки особистих телефонів у місцевого населення на наявність фото- та відеоматеріалів, а також «забороненого» контенту. Під час таких перевірок окупанти фіксують персональні дані місцевих жителів, вибірково обшукують їхні оселі.
Окупаційні адміністрації будуть відстежувати «відвідуваність» працівників підприємств на тимчасово окупованих територіях. Росіяни планують змусити всіх зареєстрованих юридичних осіб звітувати за відвідуваність працівниками робочих місць.
Такі дані роботодавці мають надавати кожного місяця за кожен день, зокрема, вони мають повідомляти про наявність російського паспорта у працівників і кількість «прогулів» без поважних причин.
Зауважимо, що раніше став відомий план ворога щодо протидії спротиву окупації, який росіяни розробили перед початком повномасштабного вторгнення. Зокрема, в першу чергу, після захоплення будь-якого об’єкта державного значення окупанти вилучали всі жорсткі диски з цих об’єктів.
На основі викрадених даних будувалася загальна карта того, хто де перебував, з ким був пов’язаний і який рівень зв’язків мав з державою. Це мало допомогти окупантам зрозуміти, який відсоток населення здатний чинити спротив на всіх рівнях.
Проте, як всім відомо, Росія провалила цей задум та не змогла реалізувати всі плани, оскільки спіткнулася об український спротив, адже недооцінила його масштаб. Відтак всі ці плани були реалізовані частково, а подолати підпілля росіянам не вдалося й досі.