Волонтери зібрали докази участі 35 військових підрозділів ЗС РФ у операції захоплення Криму

 Informnapalm

Волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm зібрали та структурували докази участі військовослужбовців з 35 військових частин ЗС РФ в операції по захопленню та окупації Криму. Ще 5 підрозділів, участь яких у захопленні Криму поки не підтверджена в ході досліджень InformNapalm були також зазначені військовою прокуратурою як учасники агресії проти України у Криму. Загалом це 40 військових підрозділів ЗС РФ.

На сьогоднішній день це найбільша база даних щодо Криму, що грунтується на OSINT-дослідженнях. Перелік виявлених підрозділів та частин розміщений списком з посиланнями на матеріали досліджень InformNapalm. Військові з 26 частин з цього загального переліку крім захоплення Криму також брали участь у бойових діях проти України на Донбасі. Це підкреслює, що гібридна російська військова агресія на сході України є продовженням війни, яку РФ розпочала з початком кримської авантюри.

Перелік підрозділів ЗС РФ які брали участь в захопленні Криму

Представлені дані значною мірою доповнюють відомості військової прокуратури України про підрозділи і техніку ЗС РФ, які забезпечували окупацію Криму, оприлюднені в 2016 році. Варто зазначити, що в переліку військової прокуратури є також підрозділи, які відсутні в списку InformNapalm щодо Криму і волонтери покищо не знайшли додаткових доказів проти них в ході OSINT-досліджень, проте більщість з цих підрозділів фіксувались у бойових діях на Донбасі.

Дані військової прокуратури України

Перелік підрозділів ЗС РФ, які також брали участь в захопленні Криму за даними військової прокуратури України:

Висновок

8 листопада Міжнародний суд ООН у Гаазі визнав свою юрисдикцію у справі за позовом України проти Росії, яка пов’язана з порушенням Москвою Конвенції ООН про боротьбу з фінансуванням тероризму.

Генеральна прокуратура України в минулі роки також періодично долучала матеріали досліджень InformNapalm до матеріалів міжнародного суду за позовом України проти Росії. Тому періодично доповнюючи доказову базу російської військової агресії в Криму та на Донбасі волонтери працюють і для досягнення перемоги України в юридичній, а не лише в інформаційній чи дипломатичній площині. Крім того, для російських військових та вищого військово-політичного керівництва РФ інформаційне висвітлення доказів їх гібридної терористичної діяльності впливає на усвідомлення невідворотності покарання.

Total
0
Shares

Пов'язані статті

Читати

Окупаційна влада посилює інформаційну ізоляцію ОРДЛО

«Це змушує Україну переглянути формат і механізми співпраці з окупованими територіями в медійному плані. Оскільки ми можемо втратити можливість доносити правдиву інформацію про Україну», — заявив Ігор Соловей, керівник Центру стратегічних комунікацій.