Антифейк

«Війна закінчиться 18 травня». Що не так із новим віральним відео у TikTok

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Війна в Україні закінчиться 18 травня, бо саме у цей день закінчуються військові навчання, розпочаті у 2022 році. Відео з такою аргументацією поширюється у TikTok.

Спростування ПРАВДА

Автор ролика посилається на план міжнародних військових навчань, який українська влада затвердила у 2022 році ще до початку повномасштабного вторгнення Росії.

За його словами, якщо додати усі дні навчання, то вийде 815 – мовляв, саме стільки триватиме війна (до 18 травня 2024-го).

Але ці «підрахунки» – абсурдні. По-перше, у документі йдеться про навчання, а не кількість днів реальної війни. По-друге, додавати дні різних видів навчань і без того не було сенсу – вони повинні були проходити паралельно у різних областях України.

Відео з «датами закінчення війни» зʼявляються в соцмережах регулярно ще з 2022 року – жодне з цих «передбачень» так і не справдилося. Подібні ролики знімають для хайпу, вони дають хибне відчуття надії на те, що війна от-от закінчиться.

Та великі очікування, які не справджуються, негативно впливають на людей. Тож споживайте інформацію відповідально та ставтеся критично до всього, що бачите у соцмережах.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: