Антифейк

Відео про те, що сім’ям полеглих захисників України не надають допомоги та підтримки – російська ІПСО

Навігація та корисні матеріали

Центр стратегічних комунікацій продовжує фіксувати у Facebook нові інформаційно-психологічні операції ворога.

Кремлівська машина брехні та пропаганди вчергове пробиває моральне дно і використовує для своїх брудних спекуляцій чутливу тему – опіка влади України над родинами загиблих в російсько-українській війні воїнів.

Так, у черговому відео фейкороби не називають імен, місця «проведення засідання» і до кого саме висловлює своє обурення «одна з дружин загиблого солдата». Текст написали, звісно ж, з помилками.

Ворог не має жодних успіхів ні на полі бою, ні на міжнародній арені, тому він вдається до ницих маніпуляцій з метою розсварити українців між собою, посіяти зерно недовіри до органів влади і продемонструвати світовій спільноті, що «українці гірші за росіян» у ставленні до загиблих. Але російська модель давно відома – змістити фокус і виставити жертву агресором у них не вийде.

Звідки запустили рекламу?

Рекламні кампанії запустили зі сторінки у Facebook під назвою Great mj3, яка маскується під «мистецьку галерею». За даними Центру стратегічних комунікацій, цю психологічну кампанію запустили 18 лютого, пік активності припадає на 16 квітня. За фейковою сторінкою та її наповненням стежать 59 людей і ще 15 поставили «вподобайку», при тому наразі там жодного матеріалу не зафіксовано.

Як реагувати на таку рекламу і повідомлення? Читайте тут.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: