Антифейк

Відео, на якому біженець з України домальовує нацистську символіку на будинках німців, є фейковим

Навігація та корисні матеріали

Опис фейку БРЕХНЯ

34-річного українця Петра Бондаренка затримали у Німеччині за нанесення на будинки з номерами «148» цифри «8». Потім він розділяв отримане число символом «/», утворюючи нацистське гасло «14/88». Про це пишуть пропагандисти кремля з посиланням на відеосюжет Euronews.

Спростування ПРАВДА

Насправді у німецьких ЗМІ немає жодних новин про українців, які б поширювали нацистську символіку у ФРН. Так само, як на офіційному сайті Euronews відсутній відеосюжет, на який посилаються лише російські та проросійські джерела.

«Окрім того, на одному з фрагментів відеофейку люди одягнені тепло, а на деревах немає листя, що не характерно для серпня (у мережі відео з’явилося наприкінці літа). На іншому навпаки – працівники поліції у легкому одязі, а на деревах є зелене листя», – з’ясували розслідувачі проєкту VoxCheck.

Фактчекери розшукали у мережі людину, яку видають за «українського біженця Петра Бондаренка» – насправді фото взято з сайту «We face painitng», яке опублікували ще у 2011 році. На ньому чоловік демонструє свої татуювання, але ніде не вказано, що він біженець з України.

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: