Антифейк

Відео, де розповідається про мобілізацію 86-річної медикині через її Бахмутську прописку, є фейковим

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Родичка медика-пенсіонерки показує паспорт і повістку, яку нібито отримала її 86-річна бабуся. Дівчина зазначає, що повістку вручили через те, що жінка з Донеччини. Цей відеоролик надіслав на перевірку у бот Spravdi Телеграм-канал Дніпро Оперативний.

Спростування ПРАВДА

Усі реквізити, показані у ролику – адреса центру комплектування у Дніпрі, номер в/ч та військово-облікової спеціальності, справжні – кожен окремо, проте не разом. На це першими вже звертали увагу розслідувачі проєкту Без Брехні.

Чому це фейк:

  • Військова частина, до якої нібито направлять жінку, має номер А7284. Така назва частини справжня: у 2016 році ця в/ч була під шефством Сєвєродонецької РДА.
  • З початком повномасштабного вторгнення до цієї частини закликали вступати в Сили ТрО. Місцем дислокації було зазначено м. Рубіжне, Луганської області.
  • Жіінка з відео була з Бахмута, це Донецька область. Жінка з Донеччини не могла перебувати в запасі частини в Луганській області й тепер викликатися туди.
  • У повістці вказано військово-облікову спеціальність 100915 – «стрілець», хоча жінка є медиком і саме як медика її «мобілізують», тому в неї має бути інша облікова спеціальність.

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: