Антифейк

Відео, де нібито український воїн скаржиться на командування – ворожий фейк

Навігація та корисні матеріали

Окупанти виклали у мережу уривок відео, де чоловік у формі розповідає, що він і його товариші «в Авдіївці», надворі березень, вони «з Вінниці», «тиждень як мобілізовані» й вони вже «три дні без зв’язку». Також невідомий воїн не орієнтується, «де орки», а «де наші».

Центр стратегічних комунікацій продовжує фіксувати у Facebook нові інформаційно-психологічні операції ворога.

«Ми тут вчетвером, ось дивиться – дмитро, василь, сашко», – у відео боєць невідомого фронту представляє свою компанію, при цьому своїх даних він не називає, хоча у тексті фейкоробів зазначено, що він нібито «перебуває у 110-й окремій механізованій бригаді».

По-перше, в Україні всіх мобілізованих призовного віку, які пройшли медкомісію і визнані придатними до військової служби, відправляють у навчальні центри підготовки. Підготовка мобілізованих осіб в умовах воєнного стану триває щонайменше два місяці.

По-друге, зверніть увагу на вимову «солдата». І, звісно, на текст.

Звісно, що текст російських фейкометів зовсім не відповідає реаліям та правилам української мови. Росіяни звикли експлуатувати наративи про погане українське керівництво, недолуге командування, загибелі та смерті у своїх ІПСО. Вони не припиняють спроби дискредитувати українців і військове керівництво в очах міжнародних партнерів.

Звідки запустили рекламу?

Рекламну кампанію запустили зі сторінки у Facebook під назвою Cripto nucergeq, яка маскується під торгівлю й заробіток у криптовалюті на іграх. За даними Центру стратегічних комунікацій, чергову ворожу кампанію запустили 1 квітня. Перші ж ознаки активності на сторінці датуються 1 березня.

Як реагувати на таку рекламу і повідомлення? Читайте тут.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: