Навігація та корисні матеріали
Поряд з дислокованими підрозділами ЗС РФ поблизу кордонів України США спостерігають й посилення дезінформаційної кампанії проти України в традиційних та соціальних медіа.
Про це під час свого виступу на Kyiv Stratcom Forum, першому міжнародному форумі зі стратегічних комунікацій в Україні наголосила Крістіна Квін, тимчасова повірена у справах США в Україні.
Зокрема, за її словами, російські медіа поширюють неправдиві тези щодо того, що саме Україна прагнула спровокувати конфлікт. Або НАТО – суто оборонний альянс свої партнерство з Україною нібито загрожує Росії.
«Останнім часом спостерігається сплеск у соціальних мережах поширення антиукраїнської пропаганди, наближаючись до рівня, якій востаннє у США спостерігали у 2014 році, напередодні вторгнення в Україну. Усі знають цю російську тактику, добре відому частину їх сценарію за яким Кремль неправдиво зображує супротивника як агресора, щоб виправдати заздалегідь сплановані власні військові дії», – зазначила пані Квін.
За її словами, в цьому контексті є ще більший стимул для співпраці, «щоб наша реакція на спільну загрозу була не лише швидшою та ефективною, щоб притлумити ці нескінченні атаки, але й узгоджена та конструктивна, щоб виправити вже завдану шкоду».
Окремо, тимчасова повірена у справах США в Україні відзначила, що ті, «хто спостерігають за заявами партнерів України встигли помітити, що ми продовжуємо працювати разом, щоб донести переконливі повідомлення які точно зображають правду про ситуацію в Україні та зусилля Росії приховати цю правду.
«І хоча заяви європейських столиць є важливими в умовах агресії РФ, їх недостатньо», – вважає Квін. «Стійкість України залежить також від реакції дедалі більш активної громадськості, поточної роботи принципових медіа. А також від ефективної співпраці та підтримки Уряду, включаючи Центр стратегічних комунікацій. Ця співпраця та глибоке розуміння тактики РФ може стати потужною силою у відсічі російськи методам та засобам гібридної війни.
Крістіна Квін акцентувала увагу на тій допомозі, яку надають США і зазначила, що пишається партнерством з організаціями, що забезпечують українцям можливість розповідати свою власну історію, захищаючі від каскаду наративів з РФ і сприяючи зусиллям з формування спільного образу вільної та заможної України.
У США вірять, що така співпраця з Україною допоможуть її громадянам не лише вакцинуватись проти дезінформації, а й взагалі подолати ворожий вплив РФ
7 і 8 грудня 2021 року Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки організовує Kyiv Stratcom Forum – перший міжнародний форум зі стратегічних комунікацій в Україні. У його роботі беруть участь дипломати НАТО і ЄС, українські посадовці, представники українських громадських організацій, що спеціалізуються на стратегічних комунікаціях і боротьбі з дезінформацією.
Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.