Антифейк

«В українських інтернет-магазинах продають новорічні светри з написом «Останній українець». Проте такого товару не існує

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Полиці онлайн-крамниць в Україні заповнюються новорічними светрами з написом «Останній українець». Скриншот зі светром поширюють прокремлівські канали з посиланням на онлайн-магазин Rozetka.

Спростування ПРАВДА

Брехня: полиці онлайн-крамниць в Україні заповнюються новорічними светрами з написом «Останній українець». Скриншот зі светром поширюють прокремлівські канали з посиланням на онлайн-магазин Rozetka.

Правда: детальний аналіз сторінок на Rozetka не виявив жодного товару, який би містив напис «Останній українець», дослідили питання фактчекери проєкту StopFake.

«На скриншоті агітпропу відсутня будь-яка детальна інформація, за якою можна було б верифікувати таке «оголошення». Не вказано ані продавця, ані назву товару, ані його ціну».

Розслідувачі не виключають, що зображення було зроблено за допомогою фоторедактора і поширювалося з метою підтримки одного з дезінформаційних наративів кремля, що Захід «руками українців» готовий воювати з Росією до «останнього українця».

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: