Антифейк

«В Україні визнали, що Путін має мирні наміри». Це – маніпуляція

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

В Україні визнали, що президент РФ хотів досягти мирного врегулювання українського конфлікту. Таку інформацію поширюють російські ЗМІ з посиланням на ексзаступника очільника МЗС України Олександра Чалого.

Спростування ПРАВДА

Під час дискусії у Женеві Чалий згадав про період перемовин з Росією на початку повномасштабної війни.

«Я був у групі українських перемовників, ми обговорювали з російською делегацією практично два місяці у березні та квітні [2022 року] можливу угоду про мирне врегулювання між Україною та Росією, і ми уклали «стамбульське комюніке». Ми були дуже близько до того, щоб завершити нашу війну якимось мирним врегулюванням, і з якихось причин це було відкладено.

На мій погляд, Путін через тиждень після початку своєї агресії 24 лютого дуже швидко зрозумів, що припустився помилки та постарався зробити все можливе для укладання договору з Україною», – цитують його фактчекери зі StopFake.

При цьому Чалий наголошував, що саме Путін скоїв злочин, розпочавши повномасштабну війну проти України, а 2014 року анексував Крим і розпочав проксі-війну на Донбасі

Також під час дискусії Чалий говорив про те, що на сьогодні лише Україна в НАТО буде гарантом безпеки для країни. Однак ці заяви російська пропаганда вирвала з контексту лише фразу про «мирні наміри» РФ і зманіпулювала нею.

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: