Антифейк

«В Україні священнослужителів піддають репресіям». Це – маячня

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Митрополит Тульчинський і Брацлавський Іонафан (УПЦ) став жертвою репресії з боку Києва через свою вірність та неготовність йти на компроміси, які межують зі зрадою. Таке заявив глава РПЦ Кирило (Гундяєв).

Спростування ПРАВДА

В Україні немає релігійних переслідувань чи утисків за ознакою віросповідання. Митрополит Іонафан (Анатолій Єлецьких) був засуджений до 5 років тюрми за конкретні злочини, що не мали стосунку до питань віри.

Нагадаємо, у жовтні 2022 року СБУ під час обшуків Тульчинської єпархії УПЦ МП виявила низку пропагандистських листівок із зображенням прапора РФ, указом Путіна про приєднання Криму до РФ із зображеннями карти України, де Крим відмічено територією РФ, «Донбасс – Россия», а також листи (ксерокопії) московського патріарха від 6 жовтня 2022 року з вимогою молитися за президента РФ.

Тож намагаючись подати подібні випадки як приклади «релігійних утисків», Москва прагне дискредитувати Україну, а водночас – відбілити агентуру російських спецслужб, котра цинічно веде антидержавну діяльність під прикриттям церковного статусу.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: