Антифейк

«В Україні можуть почати мобілізацію 18-річних громадян». Це – ворожий вкид

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Новий законопроєкт про мобілізацію допускає, що 18-річні українці, які пройшли базову загальновійськову підготовку або військову службу, автоматично стануть військовозобов’язаними і їх зможуть відправити на фронт. Цю новину поширює пропагандистський канал у Telegram.

Спростування ПРАВДА

Насправді в Україні ідея впровадження базової військової підготовки для громадян віком 18-25 років замість строкової служби перебуває лише на стадії обговорення.

Законопроєкт №10449 про мобілізаційні заходи та військову підготовку передбачає, що з 2025 року у ВНЗ України запроваджується базова військова підготовка, від якої звільняються деякі категорії громадян.

Базова військова служба визначена на термін 5 місяців у мирний час і 3 місяці – у воєнний. Громадяни з 18 років можуть обрати час проходження базової військової служби.

Навіть якщо відповідні законодавчі зміни будуть внесені, це не означає, що 18-річних одразу мобілізують і «кинуть у бій». Вони матимуть відстрочку до досягнення мобілізаційного віку, який в Україні зменшили з 27 до 25 років.

Поширений росіянами фейк має на меті посіяти хаос і панічні настроїв серед українців.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: