Антифейк

«В одному з індійських видань пророкують 2024 рік трагічним для України». Це – фотофейк

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Індійське сатиричне видання Rodip Reb 16 грудня випустило номер, на обкладинці якого розміщена розбита ялинкова іграшка у кольорах українського прапора і текстом: «2024 УКРАЇНА: затягнуті у морок: трагічні перспективи України у 2024 році». Фото з обкладинкою поширюють користувачі російськомовного сегмента Facebook і пропагандисти.

Спростування ПРАВДА

Насправді такого індійського сатиричного видання як Rodip Reb не існує і ніколи не існувало, а фото з нібито обкладинкою з журналу – фейкове, з’ясували фактчекери грузинського проєкту «Детектор Міфів».

💬 На поширеній фотографії також видно посилання на сайт, з якого, за твердженням авторів постів, було взято обкладинку. Проте, кожна спроба увійти на сайт закінчується невдачею.

Розслідувачі зазначають, що світлину з розбитою іграшкою у кольорах прапора України поширюють лише російськомовні користувачі у соцмережах, а ймовірним першоджерелом поширення є олеся лосева – російська пропагандистка, яка раніше вже розповсюджувала фейкові світлини для дискредитації України.

👉 Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: