Антифейк

Усіх геймерів та кіберспортсменів України мобілізують і відправлять воювати

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Росіяни заявляють, що в Україні нібито оголосили про мобілізацію кіберспортсменів і геймерів. Це неправда.

Опис фейку БРЕХНЯ

Усіх геймерів та кіберспортсменів України мобілізують і відправлять воювати. Цю заяву зробила прокремлівська «журналістка» Скабєєва, яка ґрунтується на українських мотиваційних роликах з кадрами ігор військового характеру, реальними фрагментами навчання солдатів ЗСУ та кадрів з поля бою.

Спростування ПРАВДА

Ролик, який пропагандистка Скабєєва використала для маніпуляції, є одним із низки аналогічних, які були розроблені в рамках інформаційної кампанії «Мобілізація», пишуть фактчекери з проєкту «БезБрехні».

У відеоряді в жодному разі не ототожнюються реальні бойові дії з віртуальними, сюжет побудований на аналогіях. Наприкінці ролика є заклик про те, що – «Ти вже не дитина. Ігри закінчилися. Вступай до лав ЗСУ»:

«Відеоролики програми направлені на різних за професіями і віком людей. Головна мета – допомогти цивільним чоловікам подолати цілком зрозумілий і природний страх перед війною та стати на захист Батьківщини у важкий для неї час».

Скабєєва та її пропагандистські посіпаки перекрутили реальний зміст реальної інформації з метою «залякати» справжньою війною геймерів і кіберспортсменів, адже в основному – це категорія молодих людей.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: