Антифейк

Українські військові не проходили навчання на БТР Piranha

Навігація та корисні матеріали

Мережею шириться відео, на якому українські військові під час навчань начебто втопили бронетранспортер. Це – ворожий фейк.

Брехня: українські військові та солдати НАТО втопили бронетранспортер Piranha 3C під час навчань. Таку інформацію почали поширювати у TikTok-акаунті ПВК «Вагнер», після чого його рознесли мережею.

Правда: подія, зафіксована на відео, відбулася 3 червня 2023-го під час проведення міжнародних навчань НАТО Saber Guardian.

За інформацією пресслужби Міністерства оборони Румунії, бронемашина затонула під час спроби перетину рукава Дунаю – річки Борча внаслідок проникнення води всередину.

«Після екстреного застосування стандартних процедур порятунку та евакуації персоналу всіх членів екіпажу благополучно доставлено на берег. Бронетранспортер затонув на відстані близько 15 м від берега, на глибині близько 8 м», – йдеться у повідомленні.

Важливо: українські військові не проходять навчання на цьому типі техніки, оскільки не мають у своєму розпорядженні бронетранспортерів Piranha.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: