Новини

Українське МЗС заявило про невизнання Путіна легітимним президентом і закликало світ зробити те саме

Навігація та корисні матеріали

У відомстві зазначили, що в ході березневих псевдовиборів Путіна були порушені положення численних міжнародних документів. Одним із таких порушень стала організація «виборчого процесу» на тимчасово окупованих територіях України:

«Брутальним порушенням загальновизнаних норм та принципів міжнародного права стала незаконна організація так званого виборчого процесу на тимчасово окупованих російською федерацією суверенних територіях України – зі свідомим залученням погрозами і шантажем до участі у ньому мільйонів громадян України, які мешкають на тимчасово окупованих територіях або під примусом були переміщені на територію РФ».

У МЗС додали, що такі дії РФ вкотре доводять, що її керівництво не визнає своєї відповідальності та не збирається припиняти збройну агресію проти України.

«Вдаючись до пропаганди і маніпуляцій, кремлівський режим використовує участь виборців і підсумки голосування для виправдання військового вторгнення в Україну та агресивної політики щодо інших держав.

Виходячи з викладеного, а також враховуючи чинний ордер Міжнародного кримінального суду на арешт Володимира Путіна, Україна не бачить правових підстав для його визнання демократично обраним і легітимним президентом. Закликаємо іноземні держави, міжнародні організації та громадськість слідувати цьому прикладу», – підсумували у відомстві.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: