«Українців вигадав австрійський генштаб»: росіяни брешуть про історію України в нових підручниках

Навігація та корисні матеріали

Команді Центру стратегічних комунікацій вдалося дослідити один з нових російських підручників з всесвітньої історії та історії Росії для 10-11 класів авторства Мединського та Торкунова.

У підручниках можна чітко простежити тези Путіна, які він виголошував у своїх промовах протягом останнього часу. Наприклад, виникнення української нації, яке «починається» зі «спецоперації», щоправда, цього разу – австрійських спецслужб. Нібито на початку ХХ століття саме вони поділили «єдіний народ» на українців і росіян.

«Це – відверта брехня та конспірологія. Про це можуть говорити дядьки за пивом за гаражами, але не фахові історики», – зазначив аналітик Центру стратегічних комунікацій Сергій Жуков.

За версією авторів підручників, вигадані австрійськими спецслужбами українці одразу ж взялись відроджувати нацизм і будувати ультранаціоналістичну державу, яка загрожувала Росії. Серед інших загроз і головних ворогів – США і НАТО. Претензії до останніх – «порушення» вигаданої обіцянки не розширюватися на схід. Це ж Путін повторює у своїх промовах.

«Це – абсолютна вигадка. Основою її є твердження Путіна. Жодних доказів, що такі обіцянки колись були, немає», – додав експерт.

Нові підручники – остання можливість для окупантів вплинути на свідомість дітей за допомогою школи як в РФ, так і на тимчасово окупованих територіях. Саме ці підлітки за кілька років потенційно можуть підписати контракт зі злочинною армією, мотивуючись ненавистю до «укронацистів».

*матеріал підготували в рамках інформаційно-просвітницької кампанії з дезінформації, яка реалізується 1+1 Media та БО Смарт Ангел у співпраці з експертними організаціями за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: