Новини

Українці відмовляються співпрацювати з ворогом, попри репресії, – огляд з ТОТ

Навігація та корисні матеріали

Росіяни не можуть знайти достатньо колаборантів й вимушені посилювати репресивні заходи. Центр національного спротиву підготував новий огляд головних подій з тимчасово окупованих територій.

Українці нищать ворога й відмовляються співпрацювати з ним

2 травня  на вулиці Пирогова в тимчасово окупованому Мелітополі підірвали саморобним вибуховим пристроєм «заступника начальника» фейкового обласного відділу поліції. Його госпіталізували в медичний заклад у важкому стані.

Поряд з цим у тимчасово захопленому Луганську продовжує діяти українське підпілля, яке знову «привітало» окупантів. У різних куточках міста партизани намалювали око – символ Руху опору, яке нагадує окупантам та їх поплічникам, що українці пильно стежать за кожним їхнім кроком.

Також завдяки активістам руху «Жовта стрічка» в Мелітополі, Енергодарі та Бердянську почали з’являтися перші вулиці Дмитра Коцюбайла — командира 1 ОМБ «Вовки Да Вінчі» ЗСУ. Невідомі герої перемалювали вулиці на честь полеглого героя та закликають жителів ТОТ долучатися до акції через чат-бот «Разом».

Крім того, українці чинять пасивний спротив, а саме: ігнорують співпрацю з ворогом. Так, ворог не може знайти колаборантів для вступу в путінську партію «Єдина Росія».

Вступ в партію зробили обов’язковим для бюджетників. Проте станом на 25 квітня 2023 року було зареєстровано втричі менше «членів партії», ніж за планом Москви.

Також, окупаційні адміністрації досі не можуть повноцінно запустити в роботу. Причиною є недоукомплектування, яке в окремих випадках сягає 90%. Місцеве населення відмовляється співпрацювати з ворогом, а самі росіяни не виявляють бажання через ризики й невизначеність подальшої долі ТОТ.

Ворог продовжує репресії

У відповідь ворог посилює поліцейсько-адміністративний режим на ТОТ. Так, в тимчасово окупованих районах Запорізької області, зокрема, в Бердянську, окупанти збільшили кількість мобільних блокпостів, які здійснюють вибіркові перевірки цивільного населення.

В пошуках нелояльного населення почастішали випадки, коли співробітники ФСБ виходять в людні місця, під виглядом простих мешканців цікавляться в місцевих, провокуючи на розмову щодо скарг на російську владу, аби виявити членів українського підпілля.

Водночас штучно нарощуючи паспортизацію на ТОТ окупанти заявили, що всі діти, які народилися після 30 вересня 2022 на захоплених територіях, автоматично стають «громадянами РФ», а жителі ТОТ віком від 14 років зобов’язані отримати паспорт РФ. В іншому випадку з батьків буде стягуватися штраф, а в подальшому їх можуть позбавити батьківських прав.

Також, на жаль, ворог продовжує красти українських дітей.  Цього разу з Луганщини вивезли 50 дітей до Дагестану. Дітей, без батьків, під приводом оздоровлення вивезли до республіканського центру «Солнечный берег», що розташований у Дагестані. 

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: