Новини

Україна відправляє російські кораблі на морське дно

Навігація та корисні матеріали

Росія намагається применшити успіхи України у війні. Тим часом Україна хвацько відправляє російські кораблі на морське дно. Завдяки низці блискучих перемог у Чорному та Азовському морях Україна зменшила кількість російських ракетних обстрілів, захистила морські шляхи для вільного проходження торговельних суден та докорінно змінила уявлення про військово-морські бойові дії.

У ніч з 4 на 5 березня 2024 року спецпідрозділ ГУР МО України «Group 13» атакував патрульний корабель чорноморського флоту РФ «Сєрґєй Котов».

Пишаємось нашими Силами оборони та розповідаємо про головні морські перемоги України.

24 березня 2022 
Ракетний удар ЗСУ по базі росіян у тимчасово окупованому Бердянську. Три кораблі отримали пошкодження, а великий десантний корабель «Саратов» пішов на дно.  

Це стало першою морською перемогою України.

4 травня 2022

Українські сили звільнили від росіян острів Зміїний у Чорному морі.

Ця перемога розблокувала морські коридори до українських портів та відновила експорт товарів через море.

4 серпня 2023 

Україна почала знищувати ворожі кораблі вже на території Росії, вдаривши надводними дронами по великому десантному кораблю «Олєнєгорский Горняк» в порту новоросійська.

Вересень 2023 

Дві успішні атаки крилатими ракетами Storm Shadow у Криму.

Результатом першої атаки стало пошкодження десантного корабля «Минск» та підводного човна «Ростов-на-Дону», а другої – ліквідація офіцерів у штабі чорноморського флоту РФ у Севастополі.

23 листопада та

26 грудня 2023 року

Україна завдала декілька успішних ракетних ударів по портах східного Криму, де влучила у ракетний корабель «Аскольд» у Керчі та великий десантний корабель «Новочеркасск» у Феодосії. 

Лютий 2024 

Одразу дві блискавичні перемоги України у морі. 

Українські морські дрони знищили великий ракетний катер «Ивановец» та потопили великий десантний корабель «Цезар Кунніков».

33% бойових кораблів чорноморського флоту РФ вивела з ладу Україна з початку широкомасштабного вторгнення Росії. Успішні атаки Сил оборони України розбили 24 кораблі та один підводний човен.

«Україна спромоглася завдати суттєвих пошкоджень російському флоту. Вони змогли відкинути флот від Західної частини Чорного моря – це велике досягнення та велика перемога. Зараз коридор експорту зерна працює без домовленостей з росіянами», – заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: