Новини

«Україна віддала Росії чотири області та Крим». Це – недолугий фейк

Навігація та корисні матеріали

Центр стратегічних комунікацій розвінчав чергову брехню росіян, яку небайдужі читачі надіслали у наш бот.

Брехня: офіс президента України ухвалив рішення про передачу під контроль РФ Одеської, Харківської, Запорізької та Херсонської області, а також визнав Крим російською територію. Про це нібито повідомив керівник ОПУ Андрій Єрмак у відповіді на чийсь запит.

Правда: скриншот «відповіді на запит» – очевидна підробка. По-перше, офіційні відповіді від владних структур оформлюють у документах за певним шаблоном, а тут ми бачимо текст, аби як вставлений у тіло листа. До того ж немає жодної інформації про його одержувача.

По-друге, у тексті велика кількість помилок і він написаний не у діловому стилі. По-третє, у цьому ж «листі» Офіс президента нібито радить українцям звернутися до російського ФСБ – це просто неможливо.

Номер телефону, вказаний як контакт Андрія Єрмака, насправді є номером ТОВ «Вердикт капітал», до якого керівник Офісу президента не має стосунку.

Українська влада неодноразово заявляла: ні про які перемовини з Росією наразі не йдеться, адже вона не прагне миру, а хоче заморозити конфлікт, аби назбирати сили та знову вдарити по Україні. Віддавати українські території агресору також ніхто не збирається.

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: