Навігація та корисні матеріали
24-25 квітня Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки проводить у Києві четвертий щорічний форум Kyiv Stratcom Forum.
Українські високопосадовці, міжнародні дипломати та експерти з комунікацій зібрались на форумі, щоб обмінятися досвідом про підходи до протидії гібридній агресії та побудові стратегічних комунікацій.
На форумі 2025 року комунікаційники з України, країн Європи та Америки обговорили, як посилити інформаційну стійкість України в умовах глобальних змін.

На початку форуму міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький наголосив на тому, що Україна повинна враховувати глобальний контекст під час захисту від Росії:
«Очевидно, що нині відбувається зміна політичного стилю, зміна системи цінностей, звуження простору свободи. Ми є свідками фундаментального підриву тієї міжнародно-правової системи, яка постала після Другої світової війни.
Світ охопила глибока криза – і в таких умовах особливо швидко поширюються радикальні ідеї, відбувається поляризація, зростає потік дезінформації та диверсій. Сьогодні ключовий інтерес РФ – послабити Європу і знищити Україну. Маркетингова стратегія телеканалу RT побудована на сумнівах, фейках і фактах, яких не існує. Вони поширюють морок загадок, теорій змови і підважують віру людей у правду. І ми повинні – не просто можемо, а зобов’язані – розвіювати ці сумніви. Ми не маємо права програти. Бо на кону – майбутнє наших дітей і всієї країни».
Тимчасовий повірений у справах Європейського Союзу в Україні, Заступник Голови Представництва ЄС в Україні Ремі Дюфло звернувся до аудиторії зі вступним словом.

«Мені особливо приємно бути тут, адже ЄС та Україна завдяки цьому Форуму та Центру стратегічних комунікацій тісно співпрацюють, щоб протидіяти загрозам нашому інформаційному простору».
Радниця голови СБУ Олена Семикіна зазначила, що нам потрібно формувати свій чіткий, системний і синхронний порядок денний і транслювати його як на зовнішню, так і на внутрішню аудиторію. А також нагадала: на кожного зрадника чекає покарання.
«У Служби безпеки України є великий напрям роботи, що стосується так званих «рупорів кремля» – осіб, які втекли з країни, а нині подорожують Віднем, Прагою та іншими європейськими містами, називаючи себе «біженцями» і поширюючи наративи, як тут «погано».
При цьому вони не просто намагаються дискредитувати Україну, а й транслюють меседжі, що їх ніхто не знайде, і що їм нічого не загрожує.
Знайдуть.
Місяць тому, в результаті складної спецоперації, до України був повернутий громадянин Молчанов. Тепер він дає викривальні свідчення. Покарання – невідворотне», – сказала радниця голови СБУ.

За словами Семикіної, колосальною проблемою є вербування української молоді ворожими спецслужбами на підрив автівок військових, підпали ТЦК, «Укрпошти» і так далі:
«Наша задача – працювати на випередження, щоб молодь яку намагаються постійно вербувати, знала куди звертатись у випадку таких спроб. Ми вже отримали більше пʼяти тисяч повідомлень про спроби вербування і це надзвичайно серйозна проблема».
Представник Головного управління розвідки Вадим Скібіцький розповів про нові інструменти російської пропаганди, які використовуються не тільки проти України, але і у Європі.
«Перша мережа — так звана “Правда”, яка охоплює безліч ресурсів. Друга — “Ньюзрум” — це близько 40 сайтів, через які поширюється уся необхідна для російської пропаганди інформація.
Візьмемо хоча б останню ніч (на 24 квітня – Ред.) — потужні обстріли та ракетні удари. Все це подається так, ніби основною метою РФ було знищення підприємств оборонного комплексу. І я впевнений, що в європейському медіапросторі російські ресурси будуть поширювати саме таку версію, хоча реальність — зовсім інша. Завдання стратегічних комунікацій — показати справжню картину».

За словами Скібіцького, РФ активно використовує штучний інтелект, протидіяти якому дуже складно.
«Сьогодні однією з головних інформаційних загроз є поширення російських наративів і неправдивої інформації, яка підкріплює дії російської федерації».
Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.