Новини

Україна продовжує боротися за власну духовну незалежність. Центр стратегічних комунікацій пояснює

Навігація та корисні матеріали

Парламент ухвалив проєкт закону про заборону діяльності релігійних організацій, пов’язаних з Росією. Народні депутати проголосували за законопроєкт №8371 «Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій».

«За» проголосували 265 народних депутатів. Громади матимуть 9 місяців, щоб розірвати зв’язки з Російською православною церквою (РПЦ).

  • Духовна незалежність – це ще один вимір суверенітету та фактор національної безпеки в умовах повномасштабної російської агресії. Зв’язок релігійних організацій України з Москвою неприпустимий.
  • Московський патріархат – невіддільна частина путінського режиму, ворожа до України, її незалежності, територіальної цілісності, національної самобутності та безпеки.
  • Законопроєкт №8371 розроблений на доручення президента України Володимира Зеленського за підсумками засідання РНБО у грудні 2022 року.
  • Закон набирає чинності через 30 днів після опублікування. Кабінет Міністрів України своєю чергою готує необхідну нормативно-правову базу для реалізації закону.
  • Україна – країна міжрелігійної та міжетнічної злагоди. У нас захищена законом свобода віросповідання.
  • Йдеться не про заборону будь-якої з релігійних організацій України, а про категоричну вимогу до них розірвати зв’язки з Російською православною церквою. На виконання цієї вимоги буде 9 місяців з часу набуття чинності.
  • Законопроєкт №8371 має широкий суспільний консенсус, підтриманий Всеукраїнською Радою церков, Вселенським патріархом Варфоломієм, одноголосно схвалений Комітетом гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради України.
  • Символічно, що Верховна Рада ухвалила це історичне рішення напередодні свята Дня незалежності України.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: