Навігація та корисні матеріали
Опис фейку БРЕХНЯ
У 1999 році Україна не виступила проти бомбардування Югославії, направляла свій контингент на допомогу НАТО в Ірак, а членство України в цьому блоці стало основою її зовнішньої політики. Таке розповідають пропагандисти у відеолекторії «історія «ЛНР». Як Україна вступала в НАТО».
Спростування ПРАВДА
Цю відверту брехню спростовує навіть сербський портал Danas.rs, де наголошується, що 25 березня 1999 року Україна засудила бомбардування Югославії з боку НАТО, а Верховна Рада вимагала, серед іншого, негайно застосувати всі засоби політичного впливу на НАТО.
Під час цих бомбардувань, українці надсилали гуманітарну допомогу громадянам Сербії та Чорногорії, а також косовським біженцям у Македонії. Тодішній президент України Леонід Кучма 20 квітня 1999 року вніс до ООН пропозицію щодо розв’язання косовської проблеми, в якій вимагав припинити авіаудари, вивести югославські війська з Косова та припинити військові дії косовських албанців.
Але відверту брехню розповсюджує не тільки «історія «ЛНР», а й періодично і керівництво Сербії. Ще у березні 2022 року посольство України у Белграді відповіло голові МВС Сербії Александру Вуліну на його претензії щодо позиції Києва з приводу бомбардувань Югославії у 1999 році:
«Що стосується дій України у 1999 році, то маємо констатувати, що вона вимагала припинити бомбардування Югославії на всіх майданчиках: звернення Верховної Ради України до парламентів світу, Міжпарламентського союзу, ПАРЄ, Парламентської асамблеї ОБСЄ, Міжпарламентської асамблеї СНД щодо негайного припинення бомбардувань Югославії».
У заяві також додається позиція Верховної Ради України, яка підтверджує «принципову позицію щодо війни в Югославії як неспровокованої агресії».