Україна ініціюватиме на рівні ООН засудження комуністичного режиму – Дробович

Україна має намір ініціювати на рівні ООН засудження злочинів комуністичного тоталітарного режиму XX століття.

Про це заявив голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович на пресконференції в «Укрінформі».

«Ми академічно вивчаємо ґрунт щодо цього питання з фахівцями та експертами і в найближчі місяці звернемось до МЗС України, яке координує нашу зовнішню політику, щодо запиту й потреби такої роботи, щоб ці злочини визнати й засудити на рівні ООН», – сказав він.

Дробович прокоментував останній виступ президента Росії Володимира Путіна, де той намагався обілити комуністичне минуле. За словами Дробовича, це є наслідком незасудження злочинів комуністичного режиму на міжнародному рівні.

«Ось такий сентимент до радянського комунізму, який ми бачимо в головах деяких російських чиновників, великою мірою пов’язаний з тим, що комуністичний тоталітарний режим не був засуджений свого часу на світовому рівні. Є декілька резолюцій, які засуджують злочини нацизму на рівні Генасамблеї ООН, і немає жодного такого документа щодо комуністичного тоталітарного режиму», – наголосив керівник Українського інституту нацпам’яті.

Він нагадав, що Україна обрала незмінний шлях на проговорення складного історичного досвіду, зокрема, що стосується XX століття, і закріпила це на законодавчому рівні.

Total
0
Shares

Пов'язані статті