Антифейк

«Україна експортує електроенергію в сусідні країни». Це – неправда

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Попри масові знеструмлення по країні та введення графіків обмеження електропостачання, Україна продає електрику за кордон. Така інформація шириться в інформаційному просторі.

Спростування ПРАВДА

Заступник міністра енергетики Микола Колісник в етері «Радіо Свобода» назвав такі «новини» навмисними фейками, які розповсюджуються як ІПСО:

«Підкреслюю: ні, експорту не відбувається на комерційній основі. Ми на сьогодні чітко зорієнтовані на збалансування внутрішніх потреб енергетичної системи для того, щоб забезпечити стабільне електроживлення і електропостачання для власних потреб».

Заступник міністра також наголосив, що енергетики наразі роблять максимум, аби зменшити кількість годин обмежень електропостачання, однак на графіки можуть впливати як ворожі обстріли, так і погода.

Нещодавно пропагандисти розганяли фейк, що нібито «ситуація з електроенергією не покращується», а її відсутність взагалі «перетворить боротьбу України на повноцінну руїну». Цей дефіцит спричинений саме російськими обстрілами цивільної інфраструктури з метою спровокувати гуманітарну кризу.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: