Антифейк

Удар по логістичному центру ЗСУ чи невдала робота української ППО: як росіяни брехали про удар по терміналу «Нової пошти»

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Росія знищила логістичний термінал «Нової пошти» на Харківщині, бо Україна використовувала його для зберігання боєприпасів. Або ж у термінал влучила українська ракета С-300 внаслідок невдалої роботи ППО. Такі суперечливі версії подій поширюють російські пропагандисти.

Спростування ПРАВДА

По терміналу «Нової пошти» під Харковом ввечері 21 жовтня вдарили російські військові двома ракетами типу С-300 з території бєлгородської області РФ, повідомили у Офісі генпрокурора.

Втім спершу фейкороби розкручували версію про те, що «Нова пошта» – важливий логістичний центр ЗСУ, а тому удари по її складах є виправданими. Втім згодом версія змінилася – винною опинилася сама Україна, чия ракета ППО впала на «невійськовий обʼєкт», помітили фактчекери проєкту «Без брехні».

Цю тактику росіяни використовують не вперше: хизуються своїми ударами по Україні, а коли всьому світу стає зрозуміло, що це – воєнний злочин, перекладають відповідальність на жертву. Втім це не допоможе агресору уникнути покарання, адже за нами – правда.

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: