Новини

У Telegram розповсюдили новий план «інформаційного захоплення України» росіянами. У чому суть?

Навігація та корисні матеріали

Співробітники адміністрації президента Росії та організації, причетні до поширення дезінформації про Україну, буцімто створили новий план «роботи в українському інтернет-просторі». Ці документи поширив один з російських пабліків у Telegram, який викриває чиновників РФ.

Перевірити достовірність цих документів неможливо, але викладені в ньому пункти загалом збігаються з тим, як діяла Росія в інформаційному просторі України протягом 2023 року. 

«Злитий» у мережу план складається з таких пунктів:

  • створення та розвиток мережі з 8 цільових Telegram-каналів, 16 акаунтів у соцмережі X (колишній Twitter) та 16 акаунтів у Facebook/Instagram, які будуть публікувати інформацію на популярні теми та повинні стрімко набирати підписників;
  • вести канали повинні люди з досвідом роботи в українському сегменті, які володіють українською мовою. Також на редакцію працюватимуть агенти, які будуть надавати інформацію безпосередньо з території України у режимі реального часу;
  • на перший час існування каналів росіяни хочуть повністю відмовитися від пропагандистської риторики, щоб привчити до себе аудиторію.

Ці Telegram-канали поширюватимуть наступні наративи:

  • Україна – це війна, бідність, безробіття;
  • у ЗСУ немає шансів на перемогу;
  • Росія принесе з собою хорошу якість життя, люди будуть забезпечені;
  • «западенці» не дають розмовляти російською мовою;
  • мобілізація – це смерть;
  • корупція в українській владі страшніша за російські бомби;
  • діти української еліти не йдуть на фронт.

Ці тези Росія вже регулярно вкидає в український інфорпростір, але надалі їх може стати ще більше. Так пропагандисти намагаються зламати дух українців і схилити до мирних перемовин на російських умовах (іншими словами, погодитися на повну окупацію України).

За реалізацію цієї стратегії може відповідати компанія «Агентство соціального проєктування» Ільї Гамбашидзе та працівниця адміністрації президента РФ Софія Захарова. 

В адміністрації Кремля можуть готувати плани і проти Ізраїля

Мета плану – вирвати Ізраїль із «західної антиросійської повістки» та «створити суспільну думку, для якої неприйнятна диктатура в Україні». Словом, послабити підтримку українців Ізраїлем.

Для реалізації цієї задачі пропагандисти планують створити Telegram- і YouTube-канали, акаунти в X, Facebook, Instagram. За легендою, автори проєкту – небайдужі активісти з Ізраїлю, які бажають лишитися анонімними.

Вони публікуватимуть новини Ізраїлю, публіцистику та політичні карикатури під вигідним для РФ кутом.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: