Антифейк

У соцмережах поширюються графіті з вулиць нібито європейських міст з образливим для українців змістом. Це – фотофейк

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

У Європі набирає обертів тренд робити графіті на стінах будівель з написом «Glory to urine» [сеча] замість «Glory to Ukraine». Таку новину з відповідними фотоматеріалами з Німеччини публікують пропагандистські Telegram-канали.

Спростування ПРАВДА

Насправді графіті з таким змістом ніколи не було на вулицях ні Німеччини, ні Європи загалом – перевірка зображень показала, що це фотошоп, для якого пропагандисти використали локації з вулиць французьких містечок.

«Проаналізувавши зображення на предмет чужорідних елементів, ми їх там виявили. І це зовсім не Німеччина. Так, на вірусних знімках із фразою Glory to Ukraine немає жодних пам’яток або помітних вивісок, однак на одній із будівель висить табличка з номером 45, яка схожа на ті, що висять на будинках у Парижі», – встановили розслідувачі проєкту «БезБрехні».

З’ясувалося, що перший знімок зроблений за адресою вулиця де Ланьї, 45 у східному передмісті Парижа – Венсені. Інші графіті могли бути накладені на фото та зняті приблизно в тих самих районах.

«В адміністрації Венсена вже заявили, що фотографії з графіті – підробки», – з’ясували досліджувачі.

На другому знімку – будинок №4 на вулиці Бельфор, що також у Венсені. Третє фото зроблене на перетині вулиць Жан-Жака Руссо і До Комюн – зображена будівля розташована у французькому Монтреї.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: