Антифейк

У мережі шириться відеозвернення військовослужбовців 124-ї бригади, які скаржаться на «величезні» втрати. Це ворожа ІПСО

Навігація та корисні матеріали

Хитуни-пропагандисти з Кремля та їхні актори-виконавці у своїх постановках продовжують гнути наративи з нібито панічними настроями у лавах Сил оборони України: нестача боєприпасів, брак грошей, обмаль їжі та й взагалі – «нас кинули, нас зливають».

У цій панічній історії з Москви прослідковується спроба накинути на українську владу і військове керівництво ті проблеми, які характерні «другій армії світу» – достатньо згадати протистояння між маргіналом Пригожиним і злиднем Шойгу за боєприпаси для «вагнерівців», тонни відео, де російські «мобіки» на камеру звертаються до Путіна, щоб той їх вивів назад в расєю, невиплату грошей за путінське «СВО» і жахливе матеріально-технічне забезпечення.

Загарбники вважають, що ця схема спрацює і з українцями. Але це не спрацює, тому що з 2014 року усі військовослужбовці ЗСУ і загалом усіх Сил оборони отримують речове забезпечення, яке виготовляється за стандартами НАТО, гідну грошову винагороду і практично повністю перейшли на сучаснішу від радянської техніку Північноатлантичного Альянсу. Усім цим захисники України забезпечуються повною мірою й зараз – під час повномасштабної агресії Росії.

За «правдоподібність» тексту і його «безпомилковість» й говорити нічого – усе в дусі «і так піде, нащо заморочуватися».

Звідки запустили рекламу?

Рекламні кампанії з різними ID запустили зі сторінки у Facebook під назвою Picturesque um3, яка маскується під «Фотографа». За даними Центру стратегічних комунікацій, цю психологічну кампанію запустили 18 квітня, а створено фейкову сторінку 9 лютого. Станом на зараз сторінка та всі її «реклами» недоступні, матеріали заблоковані або видалені.

Як реагувати на таку рекламу і повідомлення? Читайте тут.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: