Антифейк

У мережі публікують відео з величезним потоком автомобілів до Буковеля і закликом до ТЦК їх перевірити. Пояснюємо, що тут не так

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Хвилю обурення викликав відеоролик з величезної черги автотранспорту на в’їзд до українського гірськолижного курорту Буковель. Це викликало здивування, чому ТЦК та СП не перевіряє водіїв і не роздає їм повістки. Цей відеофрагмент поширюють користувачі соцмережі TikTok.

Спростування ПРАВДА

Насправді поширюваний відеозапис датований 2021 роком, коли ще не було повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Авторкою відео є користувачка TikTok Оксана Панчак, яка в описі й вказала рік фільмування.

«Ролик не має жодного стосунку до реалій воєнного стану, запровадженого в Україні 24 лютого 2022 року: представників ТЦК не могло бути серед черги з автомобілів на в’їзд до Буковеля», –встановили розслідувачі StopFake.

Окрім того, використане сторінкою «Сайт Яремче та Ворохти – головні новини та події Прикарпаття» та опубліковане у соцмережі Meta відео для реклами старту зимового сезону в Буковелі взяте з архіву для ілюстрації.

Спроба фейкоробів цим відео розколоти українців на тих, хто воює і тих, «для кого війни не існує» є черговою цілеспрямованою кампанією кремля з дестабілізації та поширення ворожнечі між українцями.

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: