«Тільки разом можна перебороти вал брехні росіян»: Центр стратегічних комунікацій розпочав блок тренінгів для комунікаційників КМДА

13 грудня Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України, проєктом ЄС “Підтримка стратегічних комунікацій в Україні”, Департаментом суспільних комунікацій КМДА та Центром демократії та верховенства права розпочав новий блок тренінгів за фінансової підтримки Швеції. 

Цього разу аудиторією стали працівники комунікаційних підрозділів КМДА. 

Перший день тренінгу був присвячений питанню оцінки ефективності комунікацій, що є дуже важливим не тільки для оцінки вже зробленої роботи, а й для побудови подальших комунікаційних стратегій. 

«Тільки активностями усього суспільства можна перебороти вал брехні росіян»

Першою зі вступним словом до 25 учасників тренінгу звернулася заступниця голови КМДА Марина Хонда.

«У сьогоднішніх умовах дуже важливо для органів влади володіти навичками кризових комунікацій. У критичних ситуаціях громадськість хоче знати все, що відбувається – від влади, лідерів громад. 

Складно навіть пригадати скільки фейків було запущено з початку російського вторгнення. Тому необхідно оперативно й ефективно спочатку визначити, спрогнозувати кризу та правильно на неї відреагувати, розвінчавши усю неправдиву інформацію. Це впливатиме і на громаду, дасть їй розуміння як правильно діяти, отримати допомогу. Але найголовніше – це зніме соціальну напругу», – зазначає Марина Хонда. 

В умовах кризи правильна та оперативна інформація здатна істотно покращити можливості місцевої влади щодо подолання надзвичайної ситуації – наголошує директор Департаменту суспільних комунікацій КМДА Роман Лелюк. Саме тому Департамент виступив ініціатором відповідних тренінгів, які відбуваються у громадських просторах VcentriHUB. 

«Ініціатива VcentriHUB наповнюється новими сенсами. Тренінг для комунікаційників – один із тих важливих заходів, задля яких створювалися наші хаби – можливість налагоджувати комунікацію владі з громадою, ефективно та правильно доносити інформацію. Питання ефективної комунікації в умовах війни особливо важливе, адже постійне завдання –  правильно обрати форму та, звісно, комунікаційні канали. Це те, над чим ми постійно працюємо і дуже важливо, щоб комунікаційники мали такі навички».

Заступник керівника Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Микола Балабан нагадав важливість роботи комунікаційників у цей важкий для країни час. 

«Наш Центр був створений як майданчик для об’єднання різних гравців на полі стратегічних комунікацій та боротьби з дезінформацією. Тільки активностями усього суспільства можна перебороти цей вал брехні, свідками якого є ми з початку активно фази.

Хочу подякувати усім комунікаційникам. Ваша робота надзвичайно важлива, ви стоїте на передовій нашої суспільно стійкості. Саме ви створюєте підвалини довіри між суспільством та держструктурами, яка є основою стійкості України». 

Тренінг VS повітряна тривога

На заході працювали одразу два тренери: експертка з питань комунікацій проєкту ЄС “Підтримка стратегічних комунікацій в Україні” Олена Лобова та керівниця освітнього напрямку Центру стратегічних комунікацій Вікторія Зражевська. 

Процес знайомства з учасниками був перерваний повітряною тривогою. Усі були змушені перейти у відповідне укриття, але процес навчання це не зупинило: тренер та учасники були налаштовані продовжувати і у більш екстремальних умовах. 

У наступні декілька годин учасники тренінгу детально обговорили такі важливі поняття, як: комунікаційні завдання, їх формулювання, оцінка та вимірювання проведених комунікацій.

Оскільки навчання проходило у тренінговому форматі, основна увага була приділена саме формуванню конкретних навичок у учасників, які вони зможуть застосовувати у своїй щоденній роботі, шляхом вирішення практичних завдань.

Аналіз проблем, які вирішує організація, як формулюються цілі та завдання проєктів? Як визначати комунікаційні завдання проєктів? На усі ці та багато інших питань шукали відповіді самі комунікаційники під супроводом тренерів. 

Центр стратегічних комунікацій  продовжує працювати з партнерами задля посилення комунікаційних спроможностей нашої держави. Наступний тренінг в межах цього блоку відбудеться 16 грудня і буде присвячений кризовим комунікаціям.

Total
0
Shares

Пов'язані статті