Тактика Росії в країнах НАТО дуже схожа на тактику перед повномасштабним вторгненням в Україну, — Микола Балабан

Навігація та корисні матеріали

18 червня заступник керівника Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Микола Балабан долучився до обговорення теми «Чи здатна НАТО протистояти пропаганді країн-ізгоїв» під час конференції «На шляху до Вашингтонського саміту НАТО», яка проходила у Лондоні.

«Діяльність Росії в Європі буде тільки зростати, і НАТО важливо зрозуміти це. Те, що ми бачимо на прикладі України, доводить, що тактика Росії в країнах НАТО дуже схожа на тактику перед повномасштабним вторгненням в Україну. В основному росіяни намагаються маніпулювати через проросійських та антизахідних лідерів думок, співпрацюють з великими ЗМІ, проводять багато кібератак в країнах НАТО і намагаються отримати якомога більші охоплення», — сказав Микола Балабан, відповідаючи на питання, як еволюціонували російські інформаційні операції. 

Наразі ворог намагається працювати з меседжами на всіх українців, але при цьому він витрачає багато ресурсів на мікротаргет на конкретні регіони, зазначив Балабан:

«Це було дуже помітно декілька місяців тому, коли була атака на Харківському напрямку і перед цим декілька тижнів була величезна хвиля мікротаргетованої  регіональної дезінформації», — нагадав заступник керівника Центру стратегічних комунікацій.

За його словами, Росія дуже хороша в адаптаціях їхніх інформоперацій і НАТО та європейські країни теж мають швидко адаптуватись:

«Маю підкреслити, що країни НАТО повинні зосередити ресурси та зусилля на протидії російським дезінформаційним атакам перед тим, як вони вдарять», — попередив Балабан.

Окрім еволюції російських ІПСО та диверсій у блоці обговорювали розвиток штучного інтелекту, деколонізацію російських та східноєвропейських досліджень в академічному середовищі.

Конференція організована Центром оборонних стратегій, Центром геополітики Кембридзького університету, CEOClub London, Ukrainian Students Union за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: