Ситуація змінюється на користь України: підсумки конфлікту Путіна із Заходом

За підсумками влаштованої Кремлем і Путіним кризи з Заходом вже можна сказати, чого досягли обидві сторони конфлікту. Путін досяг рекордного рівня згадок у світовій пресі. Усе. Захід на чолі зі США досяг набагато більшого.

По-перше, набагато більшого, ніж у докризовий період рівня єдності та згуртування. Можна скільки завгодно говорити про особливу позицію ФРН чи Хорватії, проте країни Заходу сьогодні єдині, як ніколи.

По-друге, підірвана єдність проросійських симпатиків і найманців на Заході – їм тепер все важче пояснювати і шукати виправдувальні аргументи чому Росія хоче зруйнувати світ і пів-Європи.

По-третє, зникли залишки сумнівів щодо доцільності існування НАТО. Путін сильно допоміг Північноатлантичному альянсу, спрацювавши краще за будь-яку піар-службу.

Чого досягла Україна?

1) все більш важливих і потужних країн стають на бік Києва, надають Україні політичну і військову допомогу.

2) Україна отримала велику кількість сучасної зброї та шанс чинити серйозний опір агресору, завдавши йому політично неприйнятних збитків.

3) світові ЗМІ знову знайшли на карті Україну і тепер дають репортажі з усіх куточків нашої країни – від Маріуполя до Львова, від Київа до Одеси. А не тільки з Росії, як було раніше.

4) Україна знову в епіцентрі подій: в часи Помаранчевої революціі і Революції гідності увага буквально всього світу була прикута до України, і те саме відбувається зараз – втретє.

5) громадська думка – на нашому боці. Навіть у Новій Зеландії українська громада пікетує посольство РФ.

Ситуація змінюється, і при тому – на нашу користь.

Авторська колонка Ігоря Солов’я, керівника Центру стратегічних досліджень, Obozrevatel

Total
0
Shares

Пов'язані статті

Читати

Дослідження: звʼязок між кібератаками, конвенційними та інформаційними атаками в Україні відповідає російській концепції «Гібридної війни»

Держспецзв’язку та експерти Ради економічної безпеки України за сприяння Управління стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача Збройних Сил України та фахівців компанії…